Georg Jensen. Fusionsring af 18 kt guld med brillanter 0.16 ct.
Georg Jensen. "Fusionsring" af 18 kt. guld og hvidguld. Midterring fattet med otte brillant slebne diamanter på tilsammen 0.16 ct. Farve: Top wesselton (G). Klarhed: VS. B. 12,2 mm. Ringstørrelse: 17 mm / 53 Vægt: 15,1 gram. Stemplet 750 Georg Jensen, 53 NK. Fremstår med almindelig brugsspor, herunder lette ridser.
Slutter om 6 dage 23 timer 56 minutter 15 sekunder
DKK 10.500