H. W. Klein for Bramin: Fire-pers. sofa, model 265
Fire-pers. sofa med løse hynder beklædt med sort læder. Ben af bejdset bøgetræ. H. 92 cm, SH 45 cm, L. 235 cm. Fremstillet hos Bramin. Fremstår med brugsspor samt hynder med krakeleringer og manglende bagstykker.
Slutter om 4 dage 14 timer 36 minutter 59 sekunder