H. J. Wegner. Briks / daybed model GE258, egetræ

Vurdering

DKK 9000

Aarhus

6491637

Hans. J. Wegner. Daybed / Briks med stel af fineret egetræ samt runde ben af massivt egetræ, sæde / madras samt ryglæn betrukket med grå uldstof, opklappelig ryg bag hvilken opbevaringsrum. Formgivet i 1954. Fremstillet hos Getama, model GE-258. L. 196 cm. Fremstår med brugsspor, bagpå med afslag.

DKK 5.400

Aarhus 19 okt.

Vurdering

9.000

5.400

Hans J. Wegner for Getama: Briks/daybed af bøgetræ, model GE258
Roskilde 23 okt.

Vurdering

6.400

Kensaku Oshiro for DK3. Et par armstole model Baia Chair, 'Black' (2)
Aarhus 21 okt.

inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.200

Hans J. Wegner samt dansk møbelproducent. Sofabriks samt to opbevaringsmøbler, model GE-20 (4)
Aarhus 21 okt.

Vurdering

19.000

10.500

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)