H. J. Wegner for Getama. Fritstående skrivebord og sidebord/rullebord, egetræ (2)
Hans J. Wegner. Fritstående skrivebord og sidebord/rullebord fineret med egetræ med H-formet stel af massivt egetræ, monteret med skuffesektion med to skuffer, sidebord med tre skuffer afsluttet på hjul. Fremstillet ved Getama. 1960/70'erne. Nøgle medfølger ikke. H. 69 L. 154 D. 83 cm. Og H. 68 B. 47 L. 85 cm. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes: 02. dec. 2024 19:55
5 dage 7 timer 6 minutter 25 sekunder