N. O. Møller. Bakke/rullebord af palisander, model 44
Niels Otto Møller (1920-1982). Serveringsvogn/rullebord af massivt og fineret palisander, afsluttet på hjul. Formgivet i 1959. Fremstillet hos J. L. Møllers Møbelfabrik, Højbjerg i 1960'erne. H. 60 cm, L. 80 cm, B. 46 cm. Fremstår med brugsspor, plade med mærker, farveforskel. Litteratur: Mobilia nr. 7 juli 1956.
Auktionen afsluttes: 16. nov. 2024 19:13
1 dag 0 timer 25 minutter 5 sekunder
DKK 5.200