Gateleg spillebord samt klapbord af lys mahogni, ca. 1900-1930'erne (2)
Gateleg spillebord af finéret mahogni, sarg med en skuffe, empire stil, 1930'erne. H. 77, B. 87, D. 41-82 cm. Samt gateleg klapbord af massivt og finéret mahogni, kannelerede ben afsluttet på sko, ca. år 1900, H. 74, L. 91, B. 39-117 cm. Aldersrelaterede brugsspor, ridser og mærker.
Slutter om 3 dage 18 timer 47 minutter 9 sekunder