Evald Nielsen. Skønvirke bordgarniture af sølv, anno 1918 (5)
Evald Nielsen. Skønvirke bordgarniture af sølv bestående af 2 salt-/peberbøsser, saltkar samt to sennepskrukker, udført i 1918. H. 2,5-8,5 cm. Samlet vægt ca. 210 g. Fremstår med brugsspor, saltkar og sennepskrukker mangler glasindsatser. (5)
Slutter om 3 dage 23 timer 8 minutter 22 sekunder
DKK 1.900