Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Et par diamantørehængere af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.45 ct. (2)

Vurdering

DKK 21000

Vejle

6465955

Et par diamantørehængere af 18 kt. hvidguld prydet med 100 større og mindre enkeltslebne diamanter i svungne blade, i alt ca. 1.45 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS-SI-P1.
Samlet vægt ca. 10,8 g. L. 4,72 cm. Lettere brugsspor. (2)

Brillant-rosetring af 18. kt. hvidguld, i alt 0.75 ct

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.20

Vintage brillant-alliancering af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.30 ct

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.600DKK

Vejle

12.10, 19.56

Et par ørehængere i 14 kt. hvidguld med tanzanitter og brillanter (2)

Vurdering

23.000DKK

Startpris

16.500DKK

Vejle

14.10, 19.10

Diamantring af 14 kt. hvidguld med diamanter, ca. 0.34 ct.

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.400DKK

Hørsholm

10.10, 18.51

Gustaviansk spejl af udskåret træ med delfiner, omkr. 1800

Vurdering

2.000DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Vejle

11.10, 17.24

Herman J. Kähler m.fl for Kähler: En samling lertøj med hordekoration, 1915-1940 (10)

Vurdering

2.000DKK

item.HighestBidLabel

1.100DKK

Hørsholm

10.10, 18.05

Ovalt piedestalskab af mahogni/nøddetræ, sidst 1800-tallet.

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

3.400DKK

Hørsholm

8.10, 19.21

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Hørsholm

8.10, 21.22

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

3.000DKK

Hørsholm

8.10, 20.20

Stressless : sæt på tre hvilestole og skammel (4)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.100DKK

Odense

14.10, 13.05

Art déco-broche i 14 kt. hvidguld med brillanter og spineller

Vurdering

19.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

10.10, 19.04

To-delt skrivechatol af egetræ, 19 årh.

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

11.10, 19.18

Roger Berckmans. Belgisk plakat, 'Liqueurs Severy Hasselt', 1925

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.500DKK

Vejle

13.10, 17.18

Engelsk diamantring af platin, i alt ca. 0.60 ct. Sheffield 2007

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.400DKK

Vejle

12.10, 19.24

Lille brillantkorsvedhæng i kæde af 18 kt. hvidguld, 0.43 ct. (2)

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

12.10, 19.17

Erwan og Ronan Bouroullec. 'Alcove' fritstående tre-personers sofa.

Vurdering

21.000DKK

Startpris

12.500DKK

Vejle

9.10, 20.40

Et par brillantørestikker i 18 kt. hvidguld, 0.85 ct. (2)

Vurdering

16.500DKK

Startpris

13.000DKK

Vejle

12.10, 19.57

Rubin- og diamantring af 18 kt. hvidguld. Ringstr. 62.

Vurdering

7.600DKK

Startpris

4.000DKK

Roskilde

10.10, 19.40

Et par rosetørestikker i 18 kt. hvidguld med safirer og diamanter (2)

Vurdering

7.600DKK

Startpris

4.600DKK

Vejle

13.10, 19.31

Rubin- og diamantrosetvedhæng med kæde i 18 kt. hvidguld (2)

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.400DKK

Vejle

13.10, 19.24

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)