Emil A. Schou. Fem kompositioner (5)

Vurdering

Roskilde

6489654

Emil A. Schou (1886-1986). Fem kompositioner, oliemalerier. Sign. Emil A. Schou. Indrammede, 80 x 110 cm. 66 x 56 cm. 49 x 39 cm. 43 x 38 cm. 42 x 36 cm (5). cd

Falko Behrendt: To kompositioner. 'Grün10grün' og 'Märchen'. Litografier (2)

Hørsholm 09. nov. 13:27

Vurdering

Alfred Bay. Kystmotiv m/ fyr.
Odense 11. nov. 14:09

Vurdering

Christian Zacho (1843-1913: Hornbæk Plantage. 1886. Sign. CZ. Olie på plade. 34 x 24 cm.
Hørsholm 17:02

Vurdering

2.400

Tom Krøjer: Komposition med både. Litografi
Hørsholm 09. nov. 16:15

Vurdering

800

Maurice Soudan (1878-1948): Opstillingskomposition (Dørstykke). 1922.
Hørsholm 17:24

Vurdering

4.200

2.200

Hørsholm 17:27

Vurdering

4.200

2.200

Preben Franck Stelvig, Helge Ernst mfl. (cd) Fem litografier i farver (5)
Odense 11. nov. 14:43

Vurdering

2.800

Charlotte Thymark. 'Orientens gyldne bro'
København 09. nov. 19:16

Vurdering

Franciska Clausen. 'Composition neoplasticiste (Hommage à Mondrian)', serigrafi
Vejle 13. nov. 20:20

Vurdering

4.200

3.000

Kasia Banas. Landskab med både (cd)
Vejle 10. nov. 19:35

Vurdering

6.800

4.600

Kasia Banas. Tre landskabspartier, olie på lærred (3) (cd)
Vejle 09. nov. 18:48

Vurdering

5.400

3.400