Dansk møbelproducent. Bogreol / barskab, palisander, 1960'erne
Dansk møbelproducent. Bogreol / barskab af fineret palisander, front med hylder, herunder nedfældig klap, bag hvilken barindreting med vitrinelåge med spejlfelt og små glashylder skuffe, senere monteret uoriginale runde tilspidsede ben. 1960'erne. Senere tilvirket /skal fastmonteret på væg. H. 132 L. 150 D. 29 cm. Fremstår med lettere brugsspor, nedfældelig klap går lidt stramt.
Auktionen afsluttes: 27. nov. 2024 19:08
5 dage 23 timer 26 minutter 3 sekunder