Dansk møbeldesign. Væghængt reolsystem af teak, 1960-70'erne (4)

Vurdering

Roskilde

6498331

Væghængt reolsystem af teak, bestående af; 3 x moduler á, H. 44, B. 80, D. 45 cm. 1 x modul, H. 34, B. 80, D. 34 cm. Dansk møbeldesign, 1960-70'erne. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker og skrammer.

DKK 1.200

Poul Cadovius for Royal Persiennen. Væghængt reolsystem af teak, 1960'erne (3)

Roskilde 23. nov.

Vurdering

PS System. To moduler til væghængt reolsystem, 1960'erne (2)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

Kai Kristiansen m.fl. Tre moduler til væghængt reolsystem af teak, 1960'erne (3)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

Dansk møbeldesign. Tre moduler af tapsamlet bøg (3)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

Dansk møbeldesign. Et par væghængte sengeborde af teak, 1960'erne (2)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

800

Reol af teak, 1950'erne
Roskilde 30. nov.

Vurdering

850

Hjørneskab af teak, ca. 1960'erne
København 23. nov.

Vurdering

Cado, Poul Cadovius. Væghængt reolsystem 'Royal' af teaktræ (10)
Aarhus 27. nov.

Vurdering

6.400

4.400

Domino Møbler. Tre underdele / skænke af eg, 1970'erne (3)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

850

Severin Hansen Jr. for Haslev Møbelsnedkeri. Sofabord af palisander
København 23. nov.

Vurdering

Dansk møbelproducent. Seks spisestole, teaktræ / egetræ (6)
Aarhus 30. nov.

Vurdering

PS System m.fl. Dele til væghængt reolsysem samt reoler, 1960-70'erne (8)
Roskilde 26. nov.

Vurdering

800

Tylstrup. Tre overpolstrede lænestole (3)
København 23. nov.

Vurdering

Børge Mogensen. Et par 'Shakerstole' / 'Folkestole' af eg, model J-39 (2)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

3.200

3.800

Sæt på fire stole af teak, 1950-60'erne (4)
Roskilde 30. nov.

Vurdering

Otte medaljonstole i Louis XVI-stil, 1900-/2000-tallet (8)
København 22. nov.

Vurdering

Dansk snedkermester. Høj kommode af elm, 1950'erne
Roskilde 30. nov.

Vurdering

800

Jasper Morrison for Vitra. To-pers. modulsofa, model 'Soft'
København 27. nov.

Vurdering

7.600

Sæt på fire stole af teak / eg, 1950-60'erne (4)
Roskilde 30. nov.

Vurdering

Dansk møbeldesign. Reol af palisander, 1950-60'erne
Roskilde 23. nov.

Vurdering

Mogens Koch for Rud. Rasmussen. Reolvæg af fyr (9+7)
Roskilde 27. nov.

Vurdering

31.000

23.000

Jasper Morrison for Vitra. To-pers. sofa, model 'Soft'
København 22. nov.

Vurdering

7.600

Jørgen Gammelgaard. Et par bordlamper, model 'Swing Vip' (2)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

Peter J. Lassen for Montana. Seks moduler af fineret bøg samt tre sokler (6+3)
København 23. nov.

Vurdering

950

København 27. nov.

Vurdering

7.600