Dansk møbeldesign. Skænk af teak, 1960'erne
Skænk af teak, front skydelåger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. H. 87, B. 180, D. 44 cm. Dansk møbeldesign, 1960'erne. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder bl.a. ridser, mærker, skrammer, top med senere hul. Ben med defekt gevind, kan derfor ikke umiddelbart monteres.
Slutter om 4 dage 20 timer 0 minutter 26 sekunder