Dansk møbeldesign. Klædeskab af teak, 1960'erne

Vurdering

DKK 1600

Roskilde

6495072

Aflåseligt klædeskab af teak, front låge bag hvilken mindre garderobeindretning. H. 152, B. 76, D. 36 cm. Medfølgende sokkel, H. 5 cm. Nøgle medfølger ikke. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser og mærker. Nøglehul med afslag og manglende blink.

DKK 850

Et par udstillingsmontre af glas (2)

Roskilde 06. nov. 20:45

Vurdering

3.400

Ovalt piedestalskab af mahogni/nøddetræ, sidst 1800-tallet.
Hørsholm 05. nov. 19:23

Vurdering

Roskilde 02. nov. 19:55

Vurdering

Roskilde 02. nov. 19:53

Vurdering

2.400

Louis XVI chatol af mahogni, 18./19. århundrede
Hørsholm 15:11

Vurdering

Severin Hansen. Cirkulært spisebord af palisander med udtræk, 1950-60'erne (1+2)
Roskilde 02. nov. 20:08

Vurdering

1.800

Plywood Brothers 'Swivel Chair' kontor-/ drejestol af eg
København 05. nov. 19:26

Vurdering

Hjørnebord af teak med klapper, 1960'erne
Roskilde 04. nov. 19:49

Vurdering

Fritstående skrivebord af eg, 1960-70'erne
Roskilde 09. nov. 18:02

Vurdering

'Karlekammerskab' / vitrineskab af fyrretræ
Roskilde 17:45

Vurdering

Hjørneskab af teak, 1960'erne
Roskilde 09. nov. 12:33

Vurdering

1.200

Dansk møbeldesign. Høj skænk af teak, 1950-60'erne
Roskilde 02. nov. 19:49

Vurdering

1.500

David Rowland. Stabelbare spisestole, model 40/4 (12)
Aarhus 31. okt. 19:40

Vurdering

3.200

3.200

Børge Mogensen. Reol af teak med underskab, 1950-1960'erne
København 06. nov. 19:54

Vurdering

5.200

Børge Mogensen for Søborg Møbler. Sekretær / chatol af eg, 60-70'erne
Roskilde 09. nov. 21:37

Vurdering

Dansk møbeldesign. To-delt reol af palisander, 1960'erne (2)
Roskilde 02. nov. 18:46

Vurdering

Dansk møbeldesign. Høj skænk af teak, 1960'erne.
Odense 02. nov. 18:30

Vurdering

1.500

Christian Hvidt for Søborg Møbler. To skabe (2)
Aalborg 19:35

Vurdering

800

Væghængt reolsystem af teak, 1960-70'erne (19)
Roskilde 19:54

Vurdering

2.200

Børge Mogensen for Søborg Møbler. Sekretær/chatol af egetræ
København 02. nov. 18:58

Vurdering

7.600

Roskilde 06. nov. 20:15

Vurdering

3.200

2.400

Arne Wahl Iversen. Sekretær/chatol af teak, model 68
København 06. nov. 20:36

Vurdering

3.000

800

Gaetano Sciolari. Lysekrone af messing
København 02. nov. 18:09

Vurdering

To væghængte vitrineskabe / køkkenskabe af fyr, 20. årh. (2)
Roskilde 18:27

Vurdering

1.200

Et par reoler af eg samt kommode af teak (3)
Roskilde 04. nov. 19:28

Vurdering