Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Brillantring i 18 kt. hvidguld, 0.38 ct.

Vurdering

DKK 6000

Vejle

6488333

Ring i 18 kt. hvidguld prydet med otte brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.38 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), klarhed: VVS-VS. Stemplet med hollandsk lødighedsstempel og mestestempel SG. Ringstr. 53/16,9. Vægt 3 g. Fremstår med brugsspor, slid på rhodinering.

DKK 4.600

Solitairering i 18 kt. hvidguld, 0.40 ct.

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

10.10, 20.11

Rubin- og brillantring i 18 kt. hvidguld

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

10.10, 18.50

Ring i 18 kt. guld med diamanter

Vurdering

6.000DKK

Startpris

4.600DKK

Vejle

10.10, 19.39

Safir- og brillantring i 14 kt. guld

Vurdering

7.200DKK

Startpris

5.600DKK

Vejle

10.10, 20.35

Smaragd- og brillantalliancering i 18 kt. hvidguld

Vurdering

5.600DKK

Startpris

4.400DKK

Vejle

10.10, 20.03

Crossover diamantring af 14 kt. hvidguld

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.900DKK

Vejle

10.10, 18.20

Hjertering i 18 kt. hvidguld med rubin og diamanter

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

10.10, 20.07

Engelsk brillantring i 18 kt. hvidguld, 0.20 ct.

Vurdering

8.200DKK

Startpris

6.400DKK

Vejle

10.10, 20.08

Marco Pasero & Co. Eternityring i 18 kt. hvidguld, 1.04 ct.

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.400DKK

Vejle

13.10, 19.38

Italiensk brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.48 ct., stor str.

Vurdering

11.500DKK

Startpris

9.000DKK

Vejle

11.10, 19.23

8,45 ct Brillant armbånd, 14 kt. hvidguld

Vurdering

130.000DKK

Startpris

64.000DKK

Aarhus

13.10, 18.45

Safir- og brillantring i 18 kt. hvidguld

Vurdering

4.400DKK

Startpris

3.200DKK

Vejle

10.10, 20.20

Bent Eriksen. Brillantring af 14 kt. guld

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.400DKK

Vejle

10.10, 19.21

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)