Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Safir- og brillantring i 14 kt. guld

Vurdering

DKK 7200

Vejle

6488436

Ring i 14 kt. guld prydet med en oval facetsleben safir flankeret af 12 brillantslebne diamanter på tilsammen 0.60 ct. Farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS, SI og P1. Stemplet med britiske importstempler og mestermærke 'GAW'. Mål 14 x 12,5 mm. Samlet vægt 6,9 g. Fremstår med brugsspor, lidt slid på facetkanter på safiren. (2)

DKK 5.600

Safir- og brillantring i 18 kt. hvidguld

Vurdering

4.400DKK

Startpris

3.200DKK

Vejle

10.10, 20.20

Et par smaragd- og brillantørestikker i guld (2)

Vurdering

19.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

10.10, 20.52

Safir- og diamantring i 18 kt. guld

Vurdering

5.000DKK

Startpris

4.000DKK

Vejle

10.10, 20.05

Ring i 18 kt. hvidguld med pink safir og diamanter

Vurdering

5.000DKK

Startpris

4.000DKK

Vejle

10.10, 20.25

Safir- og brillantrosetring i 18 ct. hvidguld

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.000DKK

Vejle

12.10, 19.27

Et par safir- og brillantørestikker i 18 kt. guld (2)

Vurdering

19.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

14.10, 21.03

Moderne safir og goshenitring af 18 kt. guld, i alt ca. 0.50 ct

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.000DKK

Vejle

10.10, 19.10

Moderne flerfarvet safirring af 18 kt. guld, I alt ca. 1.70 ct.

Vurdering

9.000DKK

Startpris

7.000DKK

Vejle

12.10, 19.12

Diamant- og smaragdring i 18 kt. guld

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.600DKK

Vejle

10.10, 20.22

Brillantring i 18 kt. hvidguld, 0.38 ct.

Vurdering

6.000DKK

Startpris

4.600DKK

Vejle

10.10, 20.28

Rubin- og diamantrosetvedhæng med kæde i 18 kt. hvidguld (2)

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.400DKK

Vejle

13.10, 19.24

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)