Safir- og brillantring i 14 kt. guld
Ring i 14 kt. guld prydet med en oval facetsleben safir flankeret af 12 brillantslebne diamanter på tilsammen 0.60 ct. Farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS, SI og P1. Stemplet med britiske importstempler og mestermærke 'GAW'. Mål 14 x 12,5 mm. Samlet vægt 6,9 g. Fremstår med brugsspor, lidt slid på facetkanter på safiren. (2)
Slutter om 2 dage 23 timer 7 minutter 28 sekunder
DKK 5.600