Børge Mogensen. Sofabord af eg, model 5269

Vurdering

DKK 1600

Aarhus

6493921

Børge Mogensen. Sofabord af massivt egetræ, rektangulær plade på shakerstel. Fremstillet og stemplet hos Fredericia Stolefabrik, model 5269. H. 54 cm. L. 160 cm. B. 60 cm. Fremstår med brugsspor, pletter og skjolder.

Børge Mogensen / Peter Mogensen. To-personers sofa, model 3432

Aarhus 06. nov. 19:52

Vurdering

5.200

3.200

Ubekendt møbelproducent. Otte højrygget spisestole / shakerstole (8)
Aarhus 31. okt. 18:51

Vurdering

Axel Holm. Par klassiske manchetknapper af 14 kt. guld. (2)
Odense 07. nov. 18:40

Vurdering

H. J. Wegner. Sybord, massivt egetræ, model AT 33
Aarhus 06. nov. 20:37

Vurdering

7.600

Poul Kjærholm for E. Kold Christiansen. 'Professorbord', model PK-55
Roskilde 31. okt. 11:13

Vurdering

31.000

24.000

H. J. Wegner for Getama. To-pers. modulsofa, egetræ (2)
Aarhus 02. nov. 20:02

Vurdering

13.000

9.000

Børge Mogensen. Folkestolen. Seks spisestole / shakerstole, model J39 (6)
Aarhus 02. nov. 18:21

Vurdering

9.000

7.600

Børge Mogensen. Folkestolen. Fire spisestole / shakerstole, model J39 (4)
Aarhus 02. nov. 19:28

Vurdering

6.400

5.000

Aarhus 09. nov. 19:16

Vurdering

9.000

7.400