Arnika Manufaktura. Skænk af brændt/patineret eg

Vurdering

DKK 2600

København

6490875

Arnika Manufaktura. Skænk af brændt/patineret eg, front med låger hvor bag hylder af sortlaseret træ, plade af sort plast samt ben af sortlakeret metal. H. 70 cm., B. 161 cm., D. 40 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, ridser, mærker samt enkelte afslag på kanter.

Kurt Østervig. Høj skænk fra 50'erne af valnød

Vejle 19 okt.

Vurdering

6.400

5.200

Roskilde 19 okt.

Vurdering

Børge Mogensen. Skænk model 232, teak
Aarhus 21:05

Vurdering

18.000

13.000

Hans J. Wegner for RY-Møbler. Høj skænk, palisander, model RY28
Aarhus 21 okt.

Vurdering

21.000

11.500

Studio Novo Rumo. Lav skænk af Rio palisander, 1960'erne
Aarhus 23 okt.

Vurdering

58.000

38.000

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)