Arne Jacobsen (1902-1971) for Fritz Hansen: Fire 'Grand Prix' stole, model 4130 (4)
Et sæt på fire 'Grand Prix' stole med skaller af formspændt, finéret træ, monteret med stel af massivt træ, ant. ask eller bøg. Fremstillet hos Fritz Hansen. Brugsspor og nogle mærker.
Slutter om 4 dage 21 timer 53 minutter 49 sekunder