Tranekær møbler. Spisebord med udtræk, to tillægsplader og fire Iris stole, kirsebærtræ (7)

Vurdering

DKK 3200

Odense

6488432

Tranekær møbler. Spisebord med udtræk og fire Iris stole, kirsebærtræ. Gunvor & N. J. Haugesen. Ovalt spisebord med udtræk, plade af fineret kirsebærtræ, monteret på ben af poleret stål. Hertil to tillægsplader á 50 cm. Fremstillet hos Tranekær Furniture. H. 72 L. 198-298 B. 120 cm. Fremstår med brugsspor .
Bob og Dries van den Berghe. Fire højryggede stole Model 'Iris', af massivt kirsebærtræ, sæder betrukket med alcantara. Betræk fremstår med slitage. Fremstillet hos Tranekær Møbler. (7)

Johannes Andersen samt Farstrup: Spisebord og fire stole - teaktræ (5)

Hørsholm 02. nov. 16:58

Vurdering

Tranekær møbler: Sæt på seks stole model Iris og Cirkante bord . Ahorn. (7)
Odense 09. nov. 20:16

Vurdering

7.600

Bob og Dries van den Berghe. Spisebord model Cirkante med 8 tilhørende Iris stole. Kirsebær (9)
Odense 13:22

Vurdering

6.400

3.400

Bob og Dries van den Berghe. Sæt på seks højryggede spisestole med armlæn  Model 'Iris' (6)
Odense 02. nov. 11:07

Vurdering

2.800

Bob og Dries van den Berghe. Kvadratisk sofabord med udtræk, af sortlaseret ask,
Odense 02. nov. 16:06

Vurdering

Nils Jonsson for Troeds. Sæt på fire stole i eg og anilin læder, model 'Tyr' (4)
Aarhus 04. nov. 18:16

Vurdering

7.600

5.200