Anton Melbye. Marine med Fregatten Jylland
Anton Melbye (1818-1875). Marine med Fregatten Jylland og islandsk jolle, antageligt fra Fregattens kongetogt til Island i 1874, olie på lærred monteret på plade, sign. A. Melbye. 21 x 25 cm (37 x 40 cm). Fremstår med aldersrelaterede krakeleringer samt retoucheringer.
Slutter om 22 timer 4 minutter 27 sekunder