Pastell, kopia efter David Becks porträtt av drottning Kristina från 1647. Tidigt 1900-tal. Ramad med glas. Dagermått 78 x 61,5 cm..
Proveniens: Denna vara är en del av en temaauktion med möbler och objekt från Hotell Scandic Sergel Plaza i Stockholm.