Konsol, art deco, lys fugleøjeahornfiner, bestående af en hylde og tre skuffer, som er udstyret med funktionsdygtig lås og nøgler, skufferne er beklædt med grøn filt indvendig. Mål ca.: H. 92 cm, B. 77 cm, D. 49 cm, fremstår med lette brugsspor, ridser, finerafskalninger og urenheder.