Olie/blyant på lærred, 'Überselbst' af Margrit von Spreckelsen-Elmenhorst (f. 1940), maleri af en dukke i fantasigevandter, lænende sig til en pensel, signeret og dateret '1974' forneden til højre, bagside med gallerimærkat. 80x60 cm (billedmål ekskl. listeramme).