Wilhelm Ferdinand Xylander (1840-1913). Marine med sejlskibe i måneskin. Olie på plade. Sign. og dateret: 'W. Xylander 1874'. 49 x 80 (60 x 90) cm.
Fremstår med enkelte lette overfladeridser.
Proveniens: DieselHouse, København.