Villeroy & Boch. Milla/Tidsel. Spisestel af fajance(28)

Vurdering

3480410

Villeroy & Boch. Milla/Tidsel. Spisestel af fajance bestående af: 1 terrin L. 40 cm, 1 ovalt fad L. 38 cm, 1 rundt fad Ø. 35 cm(hårrevne på kant, samt misfarvet), 16 suppetallerkener Ø. 24,5 cm, 5 middagstallerkener Ø. 25 cm(2 stk. med mini. skår), 1 serveringsskål L. 27 cm(lille hårrevne ved hank), 1 sauceskål med hanke L. 25 cm(misfarvet), samt 2 asietter L. 27 cm. Fremstår med krakeleringer, dele med misfarvninger(28)