Vurdering
5454872
Viggo Pedersen (1854-1926), vinterlandskab, olie på plade, Skamstrup,Dateret 24/2 1886. Verso betegnet Ved Skamstrup Præstegaard. 35 x 22 (44 x 32) cm.