Viborg FF trøje. Ibrahim Said nr. 30

Vurdering

6103681

Da Viborg FF gik på banen mod Silkeborg IF d. 15. oktober 2021, var spillerne i anledning af Veteran Match 2021 iført en unik veteran-spillertrøje. Den særlige trøje har camouflageprint samt Veteran Match logo på brystet. Du har nu mulighed for at få fingrene i en af de unikke match worn spillertrøjer og samtidig støtte op om DIF’s Soldaterprojekt. Denne trøje var Ibrahim Said iført under kampen, og han har nummer 30 på ryggen. Fremstår med brugsspor.

Dette er en temaauktion over unikke spilletrøjer fra fodboldklubber og Ishockeyklubber. Trøjerne sælges af Dansk Idrætsforbund som er en del af tiltaget ”Veteran Match” og hele beløbet fra auktionerne, inkl. køber- og sælgersalær doneret af Lauritz.com, går ubeskåret til DIF Soldaterprojekts arbejde med skadede veteraner.”