Ubekendt kunstner, marine med fregatten Jylland, olie på lærred
Ubekendt kunstner, motiv med fregatten Jylland i måneskib, olie på lærred, utydeligt signeret. H.48 x 74 cm (68 x 95 cm) Ca.1900, samtidig indramning med defekter.