Ubekendt kunstner, maleri, kvindelig figur ved et vindue, olie på lærred. Interiør med kvindelig figur, der ses bagfra ved et køkkenbord, mens hun betragter havet gennem et vindue, 67,5 x 73 cm. Fremstår med krakeleringer og minimal farveslitage.