Niels Christian Hansen (1834-1922). Blomstermotiv. Olie på lærred. Sign. NCH. 38 x 45 cm (53,5 x 59 cm). Fremstår restaureret, med nyere blændramme. Obs. beskrivelsen ændret; kunstnernavn.