Tissot PR 516. Vintage herreure med originale lænker, 1970´erne (2)
Vintage herrearmbåndsure fra Tissot, model PR 516, i urkasse af stål, sølvfarvede skive med stregindeks, monteret med original lænke, manuelt optræk. Ø. 34 mm. Fremstår med brugsspor, ridser, en maglende sekundviser. Uret med sekundviser gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.