Denne auktion er fortrudt
Thorvald Hansen. Tre malerier. Partier fra Dyrehaven mm (cd)(3)
Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6098595
Thorvald Hansen (1878-1955). Tre malerier. To partier fra Dyrehaven. Olie på lærred. Sign. Thorvald Hansen. 55 x 74 cm (67 x 85 cm) / 52,5 x 68 cm (64 x 80 cm). Studie, gårdeksteriør med heste. Olie på lærred. Sign. T.H. 25,5 x 36 cm (34 x 45 cm). (3) Obs. Beskrivelsen ændret; årstal.