Svend Sinding Christensen, motiv fra Sandkaas på Bornholm, olie på lærred (cd)
Svend Sinding Christensen (1888-1980), motiv fra Sandkaas på Bornholm, olie på lærred, signeret monogram og dateret 1923. H.31 x 49 cm (42 x 61 cm)