Svend Hammershøi, motiv fra Marmorbroen på Christiansborg slot, olie på lærred (cd)
Svend Hammershøi (1873-1948). Motiv fra Marmorbroen på Christiansborg slot, olie på lærred, signeret. H.66 x 52 cm (85 x 71 cm)