Siegwald Johannes Dahl
'Nordkap ved midnatssol'. Olie på lærred. Sign. Siegwald Dahl 1890. 34 x 50 cm. (52 x 68). Fremstår med krakelleringer, og mindre afskalninger.
Siegwald Johannes Dahl