Poul Winther. Komposition. Olie på lærred

Vurdering

6023650

Poul Winther (1939-2018). Komposition. Betitlet "Korkstykker på stranden II". Olie på lærred. Signeret PW samt bagpå Poul Winther 1964. H: 41, B: 55 cm. Indrammet (45x50). Fremstår med krakeleringer. (cd)