Oluf Høst, Østerlars rundkirke på Bornholm, delvist håndkoloreret litografisk tryk (cd)
Oluf Høst (1884-1966). Litografisk tryk, delvis håndkoloreret med motiv af Østerlars rundkirke på Bornholm, sign. i bly og dateret 1954. H.60 x 80 cm (65 x 85 cm) Let gulnet ark.