Denne auktion er fortrudt
Michael Ancher. Fiskerkone med håndarbejde på Skagen Strand. Olie på lærred Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5021602
Michael Ancher (1849-1927). Fiskerkone med håndarbejde ved Skagen Strand. Olie på lærred. Signeret M..A., 99. 37,5 x 47,5 cm. (54 x 64 cm).
Tidl. Winkel & Magnussen, auk. 892, kat. 29.