Märklin togbane 250 x 125 cm monteret med skinner og ledninger.Tre skinneovaler samt rangerterræn med Märklin M-skinner. To strømkredse (2 transformatorer) 13 elektriske sporskifter, 4 signaler (2 stop og 2 afkobling), 6 stopbomme, 5 stillepulte til styring. Ca. 18 huse (belysning er monteret på plade) og en kasse med træer. Huse og træer er ikke fastmonterede, men placering er markeret på plade. Diverse materialer til landskab, da det kan udbygges yderligere.To bukke medfølger. Pladen håndteres af to personer. Fremstår med brugsspor, enkelte fejl og mangler kan forekomme.