Kurt Trampedach (1943-2013) Olie på lærred, Figurkomposition, "Portræt af Anette", dateret 1983 - 2003. Original ramme. Fremstår i original stand fra kunstnerens hånd. 165 x 110 cm (169 x 113,5 cm). (cd)