Knud Laursen 1924-2010. Olie på lærred, landskabsmotiv med bygninger og marker, "Barsk, Vestjydsk Forår", signeret Knud Laursen, verso betitlet. 1924-2010. Sign. 64 x 74 cm. (85 x 94 cm.)