Jørgen Ploug (1876-1938): Motiv med efterårsskov. Olie på lærred. Signeret Jørgen Ploug, samt dateret 1920. 48 x 52 (60 x 64 cm.) Aldersrelateret stand; herunder enkelte små krakeleringer.