Jørgen Hansen (1862-1937), (Den lille Maler). Landskabsparti. Olie på lærred. Signeret i monogram, 38 x 62 cm, (64x88).
Proveniens: Vestjysk kunstsamler. Stor samling egnskunst, overvejende af lokale kunstnere.