Jens Birkholm 1869-1915 gårdekteriøre med personer

Vurdering

5419987

Jens Birkholm 1869-1915 Olie på lærred usigneret. 61 x 92 cm. (76 x 106 cm.) Aldersrelateret stand. 3-4 små huller i lærred. Proveniens: Maleriet er registreret i Kunstbibliotekets fotografisamling af jens birkholm afbillede værker som no.8 med teksten : Strikkende kone og legende børn i landsbygaden.