Jan Van Couver (Hermanus Koekkoek Jr.), (1836-1909). Hollandsk havneparti med skibe og vindmølle. Akvarel på papir. Sign. J. Van Couver. 27 x 37 cm. (40 x 50). Fremstår med overflade mærker i papiret.