Hjalmer Kragh Petersen (1883-1963). To malerier, tyske bymotiver. Olie på lærred. Sign. H. Kragh Petersen. 38/40 x 30,5 cm (50,5 x 42 cm). Ene maleri fremsytår med hul i lærred. (2)