Denne auktion er fortrudt
Helge Engelbrecht. Motiv med nonne (cd) Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5057083
Helge Engelbrecht (1919-1991). Motiv med nonne. Keramisk relief af glaseret stentøj. Sign. og dat. monogram. 67. H. 19 B. 17 cm. Fremstår med små glasur afslag. Obs. beskrivelsen ændret.