Harmony guitar, model H 44 Stratotone årg.1952-1953. Første produktionsår uden atomic logo på hoved. Stratotone, promo-model. Med 'hershey bar' pickup. Medfølgende orginal kasse. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, solid body, tørrevner ved samlinger på krop. Krakelering af maling. Hakker i kroppen.