Hans Christian Bärenholdt. To træsnit (cd)(2)

Vurdering

6351473

Hans Christian Bärenholdt (1890-1976). To træsnit. Siddende mand med fugl. Eget tryk. Sign. og dat. H Chr. Barenholdt 1916. 22 x 23 cm (32 x 30 cm). Æselvogn. Eget tryk. Sign. og dat. H Chr. Barenholdt 1922. 24 x 27,5 cm (26 x 29,5 cm). Fremstår med papirskader.(2)