Gehrdt Bornebusch & Max Brüel for Okholm. To 'Fakkellamper' (2)
Gehrdt Bornebusch & Max Brüel for Okholm. To udendørs væglamper / 'Fakkellamper' model W300 med stel af blank-/ og hvidlakeret aluminium, kupler af klart-/ og røgfarvet glas. H. 44 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser, mærker mm. Én manglende 'fatningskrans' samt én kupel med chipafslag. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten (2)